Zákaznická podpora: 9:00 - 16:00, Pá. do 15:00 │ +421948076520 │  DOPRAVA ZDARMA na infrapanely                                                                                                                          EUR 


» Porovnání infrapanelů
Porovnání infrapanelů SMODERN vs. konkurenční produkty


Povrch - důležitá součást infrapanelu

Povrch infrapanelu SMODERN Na co dávat pozor u konkurenčních produktů

Vysoce odolný patentovaný keramický povrch KERA-FIT, který odolává běžnému poškození při manipulaci a běžné údržbě povrchu. Snadno se čistí a udržuje. Tento povrch je stálo bílý ai po několika letech je neměnný.

Hrubý povrch infrapanelů umožňuje usazování prachu, velmi špatně se udržuje a čistí. Při neopatrné manipulaci se můžete poranit.

Na trhu jsou nabízeny také kamenné panely, tyto panely mají topný povrch s nevyhovujícími parametry a nízkou účinností.

Topný prvek - základ spolehlivosti a účinnosti

Topný prvek infrapanelů SMODERN Typy topných prvků

V infrapanelech je vysoce odolný odporový prvek, který je zalitý v THERMOLEITMASSE, který se vlivem průchodu elektrického proudu zahřívá a současně nahřívá povrch infrapanelu. Ta upravuje vlnovou délku vyzařované energie do oblasti sálání na vlnové délce cca 9-10um, což je potřebná složka pro lidský organismus s vlivem na růst buněk organismu a psychickou pohodu. Tato energie neohřívá přímo vzduch, ale mění se v teplo až po dopadu na pevné předměty v místnosti, zejména zdi, stropy a podlahy.

Eliminace elektromagnetického pole je zajištěna Fahrenheitovou klecí, thermoleitmasse a až 1 mm silnou ocelí. Takže mají prakticky nulové hodnoty.

Díky Thermoleitmasse se i po vypnutí infrapanelu prodlouží doba sálání.

Infrapanely, které jsou dostupné na našem trhu mohou mít různé typy topných článků, jako jsou: kovové odporové dráty, topné folie, elektrody v plastovém pouzdře a jiné nejlevnější konstrukce. Jejich životnost může být kratší, produkují velmi vysoké hodnoty elektromagnetického pole, které není uzemněno.

Topný článek je v některých případech osazen do rámu infrapanelu a jeho spojení s topným povrchem není vždy dokonalé. Teplo je na povrch panelu dodáváno nerovnoměrně a se ztrátami.
Zadní strana infrapanelu - určuje poměr sálání a konvekce

Zadní strana z KERA-FIT povrchu Různé typy zadní strany infrapanelů

zadná strana infrapanelov S MODERN

Upozornění: Infrapanely nesmí obsahovat žádné hořlavé součásti!

Infrapanely SMODERN TD ECO, DELUXE, S DELUXE, SLIM mají zadní stranu z vysoce odolné patentované keramiky KERA-FIT, která je použita i na přední straně infrapanelů.

Zadní strana infrapanelu je tak beze ztrát prostupem tepla stěnou převedena na konvekční proudění zvyšující celkovou nejvyšší účinnost infrapanelů SMODERN na trhu.

Celkové provedení předurčuje infrapanely pro použití v nejnáročnějších provozních podmínkách a zaručuje bezpečný provoz bez rizika požáru.

zadná strana infrapanelu fólia

Levné typy infrapanelů mají plastové, pozinkované, plechové a jiné typy zadní strany s vysokou emisivitou, snižují účinnost infrapanelů a zvyšují provozní náklady na vytápění.

Izolací zadní strany infrapanelu a snížením teploty, aby se tento problém eliminoval, se jen docílí, že se zabrání vzniku konvekčního proudění vzduchu a tím se zvýší teplota povrchu stěn – teplo intenzivněji prostupuje stěnou a rostou tak provozní náklady. Malý podíl konvekčního proudění je u infrapanelů žádoucí.

Upozornění: Nebezpečné plastové díly a dřevěné rámy mohou být bezpečnostním rizikem, které mohou způsobit požár! Vybírejte jen kvalitní celokovové provedení infrapanelů.
Akumulace infrapanelů - pro tepelnou pohodu

Thermoleitmasse Konkurenční produkty

Jedinečná technologie, která zajišťuje rovnoměrné rozložení teploty na celém povrchu, rohů i hran infrapanelu, rychleji dosáhne požadované teploty a tím i vyšší účinnosti až o 15% se srovnatelným výkonem.

Díky Thermoleitmasse se i po vypnutí infrapanelu prodlouží doba sálání.

Rychlé vychladnutí povrchu infrapanelu po vypnutí, citelný pocit rychlého snížení intenzity sálavého tepla v prostoru, povrch infrapanelu je nerovnoměrně přehřátý a teplota topného prvku v některých místech může být vyšší než zaznamená tepelná pojistka a může dojít k poškození infrapanelu. V případě mechanického působení např. úderem je riziko poškození infrapanelu vysoké.
IP krytí určuje odolnost vůči vlhkosti, vodě a nečistotám

Krytí infrapanelů SMODERN IP54 Infrapanely s nízkým krytím

Vysoké krytie je dôležité pre prevádzku vo vlhkom prostredí a náročných podmienkach rôznych typov prevádzok. Pokiaľ sú infrapanely vyrobené tak, že sú prakticky hermeticky uzavreté, nereagujú s vlhkosťou a každý použitý komponent je vybraný s najväčšou pozornosťou na kvalitu, nepôsobí na infrapanely negatívne vonkajšie vplyvy a životnosť a odolnosť infrapanelov SMODERN je extrémne vysoká.

IP54 krytie - ochrana pred prachom, ochrana voči striekajúcej vode z každého smeru.

Pozor na infrapanely, ktoré majú krytie len IP20-IP34 a podobne, jedná sa o konštrukčne veľmi jednoduché typy infrapanelov z materiálu na ktorý pôsobí vlhkosť, ktorá môže vniknúť do infrapanelu a nie len vlhkosť, ale aj nečistoty atď. Tieto vplyvy potom celkovo negatívne pôsobia na životnosť a účinnosť infrapanelov.

Nízke krytie môže spôsobiť nie len poškodenie infrapanelu, ale rastie aj riziko úrazu. Infrapanely s nízkym krytím nie je možné použiť do kúpeľne nad umývadlo.

Pri výbere infrapanelov majte tieto parametre na pamäti!
Tloušťka infrapanelu - design a technické hledisko

Tloušťka infrapanelů SMODERN od 1,3 cm - 1,8 cm Tloušťka infrapanelů více než 3 cm

Nejtenčí infrapanel smodern slim na trhu

Tloušťka infrapanelů má vliv na estetické hledisko a design, aby na stěně nebo stropě byl co nejméně nápadný. Spolu s bezrámovým provedením u modelové řady TD ECO, DELUXE, S DELUXE a SLIM, mají nejméně nápadné provedení. Modelová řada Slim - infrapanel má tloušťku pouhých 3 mm to ho činí nejtenčím infrapanelem na trhu!


infrapanel drevený rám

Tato tloušťka je dosažena u konstrukcí, které mají v těle infrapanelu izolaci, která sice zvyšuje teplotu přední strany infrapanelu, ale neposílá teplo na zadní stranu infrapanelu a tak nedochází ke vzniku konvekčního proudění. Infrapanel je určen výhradně ke stropu, je to znát podle parametrů - teplota přední strany přesahuje 110 °C. Tyto infrapanely by se měly instalovat od 180 cm výše od podlahy.

Instalací takového infrapanelu na stěnu zvyšuje teplotu ohřívaných povrchů a bez konvekce se teplo na stěně oproti infrapanelu hromadí a roste tepelná ztráta objektu.

Infrapanely s izolací vůbec nedoporučujeme instalovat na zeď!

Instalace je vhodná pouze pro strop, kde ale mají celkově nižší účinnost všechny infrapanely.

Dalším neduhem infrapanelů s velkou tloušťkou je konstrukce volně spojených vrstev; topného povrchu, topného elementu, zadní strany infrapanelu a případně nevhodné izolace. Tyto vrstvy jsou spojeny pouze v rámu, který musí být masivnější a při nahřívání a chladnutí může vydávat praskající zvuky, které vznikají tepelnou roztažností. Také má toto spojení horší nerovnoměrné spojení topného článku a topného povrchu.

Doporučujeme: Vybírejte infrapanely podle jejich celkových parametrů a ne jen podle teploty topného povrchu!
Kotvení infrapanelů na zeď

Skryté úchyty Různé typy úchytů

skryté úchyty infrapanelov smodern

Infrapanely SMODERN mají speciálně vyvinuté držáky, které lze otáčet o 360°, držáky jsou univerzální a můžete je montovat na zeď i na strop.

Při provozu infrapanelů spolu s konstrukcí infrapanelů nedochází k žádnému praskání a jiným zvukům.

Montážní konzole - příslušenství

kotviaca konzola ifrapanelov smodern

Usnadňuje montáž infrapanelu

  • použití pro předpřípravu
  • použití u starých stěn s dutinami
  • použití při stropním ukotvení

kotvenie infrapanelov

Některé typy infrapanelů se kotví šroubováním šroubu přes dřevěný rám, což je neestetické a nelze infrapanel dorovnat v případě šikmého vyvrtání. Dřevěné rámy se mohou utažením zkroutit, vydávat praskající zvuky a dřevěný rám je z hlediska hořlavosti nebezpečný.
Pozor na nejlevnější infrapanely!

infrapanely na strope

Stropní infrapanely      

lacný infrapanel - drevený rám, plasová doska

Infrapanel s dřevěným rámem a plastovou zadní stranou

nekvalitný lacný infraapnel

Infrapanel se skládá z topné desky, alobalu a dřevěného rámu

lacný infrapanel drevený rám, omietka

Infrapanel s dřevěným rámem a omítkou na přední straně

Vytvořeno systémem www.webareal.cz

MzEwO