Zákaznická podpora: 9:00 - 16:00, Pá. do 15:00 │ +421948076520 │  DOPRAVA ZDARMA na infrapanely                                                                                                                          EUR 


» Úspora

Úspora s infrapanely SMODERN

 

Teplo pro Váš domov nebo podnikání ...

 

Infra vytápění SMODERN je moderní, inovativní způsob, jak vytápět váš majetek. Vypadá skvěle, zabírá velmi málo prostoru, dodává se v příkonech 200 W až 1350 W, může být instalováno na stěnu nebo strop a přichází v široké škále tvarů a velikostí, aby vyhovovalo vaší místnosti.

 

Namísto vytápění tradičním zemním plynem, olejem a elektrickým systémem - infrapanely, ohřívají samotné základy vaší budovy. Proces je 100% energeticky efektivní, přináší významné výhody v oblasti energetických úspor a nákladů.

 

 

Vytápění rodinného domu, možnosti a srovnání

 

infrapanely smodern úspora rodinný dom - možnosti a porovnanie
 

Jak vybrat nejvhodnější vytápění pro rodinný dům? Vždy záleží na vašich preferencích. Jeden topný systém je ekologický, druhý nehospodárný k provozu nebo drahý k pořízení. Někteří je rozšířenější a někteří méně. Pomůžeme vám s výběrem.

 

K výběru topení je třeba přistupovat komplexně a pečlivě zvážit všechny aspekty výběru. Vytápění rodinných domů tvoří největší položku v rodinném rozpočtu a topení je v provozu mnohdy i déle než polovinu roku. Důležité jsou tedy jak celkové náklady, ale také tepelná pohoda a působení topení na naše zdraví.

 

Náklady na pořízení vytápění rodinných domů

Při stavbě rodinného domu je třeba plánovat systém vytápění již od samého začátku projektu. Vytápění totiž obsahuje celou řadu technologií, které potřebujete instalovat do rodinného domu:

 • Komín k vytápění rodinného domu
  Pořízení komína je nutné k plynovému topení, k vytápění dřevem nebo uhlím. Volbou topení rodinného domu, který potřebuje levný nebo nejlépe žádný komín, můžete ušetřit tisíce euro. Vytápěním rodinného domu infrapanely SMODERN žádný komín NEPOTŘEBUJETE.
 • Přívody elektrické energie pro topný systém rodinného domu
  Každý topný systém vyžaduje realizaci přívodu elektrické energie. K plynovému topení je nutná plynová přípojka, rozvod plynu po rodinném domě do technické místnosti v ceně několika tisíc eur, pokud je nutné přívod plynu přivádět novým výkopem na pozemku. Elektrické vytápění: přívod elektrické energie o rodinného domu je vždy realizován a tudíž se nezvyšuje cena pořízení elektrického vytápění. Infrapanely SMODERN náklady na pořízení vytápění v rodinném domě NEZVYŠUJÍ.
 • Technické prostory pro topný systém rodinného domu
  Různé systémy vytápění rodinných domů mají různé nároky na prostor instalace. Plynové vytápění vyžaduje prostor pro kotel, tepelná čerpadla vyžadují prostor pro samotné čerpadlo, případně venkovní jednotky a svůj prostor vyžadují také rozvody teplé vody pro radiátory nebo podlahové vytápění. Technické místnosti potřebují několik metrů čtverečních. Cena plochy rodinného domu je zpravidla 10250 Kč - 25600 Kč/m2 a technická místnost zabírá cca 3-5 m2. Náklady na technické prostory jsou tedy opět v několika tisících eur. Infrapanely SMODERN žádnou technickou místnost NEPOTŘEBUJÍ.
 • Rozvody tepla pro vytápění rodinného domu
  Jednotlivé topné systémy vyžadují různé drahé rozvody tepla pro vytápění rodinného domu. Plynové vytápění, vytápění tepelnými čerpadly nebo kotli na tuhé palivo, je řešeno rozvodem teplé vody do radiátorů nebo do podlahy. Náklady na pořízení rozvodů se pohybují v řádech několika stovek eur pro každou místnost. Do nákladů se také započítává cena práce a času na rozvedení topné vody. Rozvody elektrické energie pro infrapanely SMODERN jsou rychle realizovatelné a cena realizace je minimální, pro každou místnost jeden přívod elektrické energie s termostatem. Čas realizace stavby se neprodlužuje a není třeba technologické přestávky. Infrapanely SMODERN jsou NEJRYCHLEJI proveditelný zdroj tepla s příznivými provozními náklady.
 • Samotný zdroj tepla pro vytápění rodinného domu
  Dalším důležitým nákladem na pořízení topení rodinného domu je pořízení samotného zdroje tepla. Náklady na pořízení lze snadno získat oslovením firem specializujících se na dodávky a montáž topení do rodinných domů. Náklady na pořízení infravytápění S MODERN snadno získáte po vyplnění on-line formuláře na stránkách naší společnosti.

 

Součtem všech těchto dílčích nákladů získáte cenu pořízení topení rodinného dumu.

Tím ale výběr topení zdaleka nekončí. Je třeba správně spočítat i další část nákladů na vytápění rodinného domu.

 

Náklady na provoz topného systému topení rodinného domu

Provozní náklady topení rodinného domu jsou velmi důležitou položkou. Správně spočítané náklady by měly zohledňovat:

 • typ stavby rodinného domu
 • velikost stavby
 • použité stavební materiály
 • tepelně-izolační vlastnosti výplní otvorů
 • nadmořskou výšku umístění rodinného domu
 • navrhovanou teplotu v místnostech
 • systém větrání či rekuperace v rodinném domě

Pokud není dodavatelská firma schopna spočítat náklady na topení, raději vyberte zkušenější společnost, návrh topení by nemusel být odpovídající tepelným ztrátám rodinného domu a topení by nemuselo pracovat správně. Naše společnost tyto všechny aspekty návrhu topení rodinného domu počítá a navržené příkony a náklady na topení jsou přesné as minimální tolerancí oproti reálnému provozování. Předběžnou představu o provozních nákladech na topení rodinného domu získáte pouhým vyplněním on-line formuláře na návrh topení rodinného domu. Vyplnění zabere cca 2-3 minuty, je nezávazný a zdarma.

 

Náklady na servis a údržbu topení rodinného domu

 

Důležitým a podceňovaným nákladům na provoz vytápění je servis a údržba topení rodinných domů. Vytápění plynem, tepelným čerpadlem, elektrokotlem a podobně vyžaduje pravidelné opravy způsobené opotřebováním mechanických součástí – čerpadel, ventilů, složité elektroniky, spojů rozvodů topné vody a dalších součástí. Pravidelným nákladem je povinná revize plynových kotlů a normám odpovídající vyvložkování komína. Při volbě topení pro rodinný dům si dodavatelem nechte předložit ceny nejčastěji servisovaných částí a zpracujte si plán oprav na cca 20 let. To je zpravidla nejdelší plánovaná životnost běžných topných systémů vytápění rodinných domů.

Vytápění rodinných domů infrapanely SMODERN, náklady na servis a údržbu téměř nevyžaduje. Jediná aktivní součástka je termostat, který je levný a výměna probíhá zpravidla jednou za cca 10 let. Kvalita infrapanelů SMODERN zaručuje mnoho let bezporuchového provozu.


Investujte čas do získání všech zmíněných informací a na základě celkového součtu nákladů na vytápění rodinného domu se rozhodněte pro nejvýhodnější způsob vytápění.

Infrapanely SMODERN dosahují nejoptimálnějšího poměru nákladů na pořízení, provoz, servis a údržbu.

 
 
 
 

 

 

Vytápění kamenného domu

 

Infrapanely S MODERN - vykurovanie kamenného domu
 

Vybrat vytápění pro kamenný dům je obtížným úkolem. Pro většinu topných systémů představuje kamenný dům celou řadu náročných požadavků. Kamenný dům zpravidla nemá pasovou izolaci proti absorbování vlhkosti. Tepelně-izolační vlastnosti kamenných domů nesplňují nároky na energeticky úsporný provoz. Konstrukce domu komplikuje budování rozvodů topného média k radiátorům či podlahovému topení.

 

Sálavé vytápění infrapanely není výjimkou a není ostudou přiznat, že použití infrapanelů v kamenném domě je rizikové a výhody sálavého vytápění jako úspora nákladů, tepelná pohoda a komfort nemusí být dosaženo.

 

Použití infratopení pro kamenný dům.

 

Použití infrapanelů v kamenných domech musí být prověřeno odborným technikem, který změří všechny parametry kamenného domu a určí, zda je volba infrapanelů vhodná.

Jednoduchým zakoupením infrapanelů nemáte zaručenou jejich funkčnost, nevhodné umístění infrapanelů v kamenném domě snižuje jejich účinnost a v některých typech kamenných domů je možné že infrapanely budou spíše nevhodné.
Využijte proto našich služeb: vyplňte nám základní informace o vašem kamenném domě; on-line formulář >>>

 

 • Výhody infratopení v kamenných domech
  Infrapanely vysušují zdivo kamenných domů; infratopení ohřívá všechny pevné předměty v kamenném domě včetně podlahy; infrapanely udržují akumulaci zdiva a tepelná pohoda je dlouhodobá bez výkyvů teplot; infravytápění lze v kamenném domě snadno kombinovat s krbem, kamny atd.; regulaci infrapanelů zajišťují termostaty v každé místnosti po jednom kuse; jednoduchá a rychlá instalace s minimálním zásahem do konstrukce kamenného domu.
 • Nevýhody použití infratopení v kamenném domě
  Riziko energetické ztráty na trvalé vysoušení zdiva pokud není přerušena nasákavost vody; nutnost návrhu infratopení odborným technikem; umístění infrapanelů v kamenném domě hraje významnou roli pro celkovou účinnost infratopení, riziko vysoké energetické náročnosti kamenného domu, kterou je nutno doplňovat z jiných výkonných zdrojů jako je kotel na dřevo, krb, kamna atp.
 • Závěr k použití infrapanelů pro kamenný dům
  Použití infratopení v kamenném domě je nutno nechat zvážit odborným technikem naší společnosti, který na základě konstrukce a stavu domu rozhodne zda infrapanely použít nebo ne. Infrapanely se instalují v kamenném domě pouze v případě jistoty, že jejich funkčnost bude na 100%. Při volbě infrapanelů pro kamenný dům buďte opatrní a budete-li chtít infrapanely zakoupit bez doporučení odborným technikem, buďte velmi opatrní.
 

 

Vytápění bytu, výhody a srovnání

 

Infrapanely S MODERN - vykurovanie bytu, výhody a porovnanie
 

Jak vybrat nejvhodnější vytápění pro byt nebo celý bytový dům? Rozhodněte se na základě pečlivého výběru vytápění podle vašich preferencí. Hledáte-li levné a energeticky úsporné topení bytu, přečtěte si níže návod na volbu nejvhodnějšího systému vytápění.

K výběru topení je třeba přistupovat komplexně a pečlivě zvážit všechny aspekty výběru. Vytápění bytů tvoří největší položku v rozpočtu domácnosti a topná sezóna je delší než 190 dní. Důležité jsou tedy jak celkové náklady, ale také tepelná pohoda a působení topení na naše zdraví.

 

Náklady na pořízení vytápění bytu

Při volbě vytápění bytu je třeba plánovat systém vytápění s ohledem na možnosti bytu a domu, ve kterém se byt nachází, případně možnosti přestavby či rekonstrukce.

 • Komín k vytápění bytu
  Pořízení komína je nutné k plynovému topení, k vytápění dřevem nebo uhlím. Volbou plynového vytápění musíte zajistit normou odpovídající odkouření. U starších staveb je třeba komín vyfrézovat na odpovídající průměr a komín vyvložkovat. Náklady mohou dosahovat i tisíce eur. Při vytápění bytů infrapanely SMODERN žádný komín NEPOTŘEBUJETE.
 • Přívody elektrické energie pro vytápění bytu
  Každý topný systém vyžaduje realizaci přívodu elektrické energie. Pro plyn musíte zajistit přípojku, rozvod plynu do bytu. Pokud je již plyn přiveden, je třeba provést revizi plynu. Náklady dosahují několika tisíc eur. Elektrické vytápění: nový přívod elektřiny nevyžaduje, pouze je v některých případech třeba zajistit změnu tarifu na DD5. Změnou tarifu získáte levnější elektrickou energii pro celou domácnost. Úspora nákladů může dosáhnout až 35%, v ročních nákladech lze počítat s úsporou cca až 250 eur za rok. Investice do změny tarifu je návratná za první rok provozu infravytápění. Infrapanely SMODERN náklady na pořízení topení v bytě NEZVYŠUJÍ.
 • Technické prostory pro vytápění bytu
  Velikosti bytů zpravidla neumožňují využití prostorem pro technické místnosti. Je důležité pečlivě zvažovat jednotlivé systémy vytápění bytu. Infrapanely SMODERNl žádné technické místnosti NEPOTŘEBUJÍ.
 • Rozvody tepla pro vytápění bytu
  Jednotlivé topné systémy vyžadují různé způsoby rozvodů tepla. Zpravidla jsou realizovány radiátory a rozvodem trubek po bytě. Rozvody vyžadují bourací práce a značný zásah do konstrukce bytu a samozřejmě vyšší náklady na realizaci. Rozvody elektřiny k infratopení SMODERN jsou rychle realizovatelné a cena realizace je minimální, do každé místnosti jeden přívod elektřiny a regulátoru – termostatu. Infrapanely SMODERN jsou nejrychleji realizovatelný zdroj tepla s nejnižšími provozními náklady.
 • Samotný zdroj tepla pro vytápění bytu elektřinou
  Důležitou položkou nákladů je pořízení samotného zdroje tepla pro vytápění bytu. Náklady na pořízení lze snadno získat oslovením firem specializujících se na dodávky a montáž topení pro byty, bytové domy. Náklady na topný systém snadno získáte po vyplnění on-line formuláře. Naše společnost zpracuje návrh nezávazně a zdarma.

Součtem všech těchto dílčích nákladů získáte cenu pořízení topení vašeho bytu.

Výběr nejvhodnějšího vytápění bytu tímto nekončí. Dalšími položkami jsou: náklady na provoz vytápění bytu a náklady na servis a údržbu topného systému.

 

Náklady na provoz elektrického topení bytu, bytového domu

 

Provozní náklady topení bytu jsou důležitou položkou. Přesně spočítané náklady by měly zohledňovat:

 • typ stavby bytového domu
 • velikost bytu a jednotlivých místností
 • typ zdiva bytového domu
 • tepelně-izolační vlastnosti oken a dveří
 • nadmořskou výšku umístění bytového domu
 • požadovanou teplotu v místnostech

Profesionální dodavatel tepelné techniky tyto informace od vás musí získat před dokončením finálního návrhu. Pokud si tyto informace nevyžádá, jedná se o první upozornění, že návrh nemusí být plně funkční. Předběžnou představu o provozních nákladech topení bytu nebo bytového domu získáte pouhým vyplněním on-line formuláře na návrh topení bytu, bytového domu. Vyplnění zabere cca 2-3 minuty, je nezávazný a zdarma.

 

Náklady na servis a údržbu topení bytu, bytového domu

 

Dôležitou a podceňovanou nákladovou položkou sú náklady na servis a údržbu kúrenia. Plynové kúrenie, kúrenie elektrokotlom apod. vyžaduje pravidelný servis nutný z dôvodu opotrebovania mechanických súčastí - čerpadiel, ventilov, elektroniky, spojov teplovodných rúr a ďalších súčastí. Pravidelným nákladom je povinná revízia plynových kotlov a normám zodpovedajúce vyvložkovaný komín. Pri voľbe kúrenia do vášho hotela, penziónu či ubytovne si predajcom nechajte predložiť ceny najčastejšie opravovaných častí a spracujte si plán opráv na cca 15-20 rokov. To je spravidla najdlhšia plánovaná životnosť bežného kúrenia.

Vytápění hotelů, penzionů, ubytoven s infrapanely SMODERN jsou náklady na servis a údržbu prakticky nulové. Aktivní částí je termostat, který je levný a výměna probíhá zpravidla jednou za cca 10 let. Kvalita infrapanelů SMODERN vám zaručuje dlouhodobý provoz vytápění bytu bez oprav.

Pokud investujete čas a energii na vytvoření seriózního srovnání nákladů na pořízení, provoz, servis a údržbu, budete mít jistotu, že infrapanely jsou nejvýhodnější a nejlevnější vytápění bytů v bytových domech.

Infrapanely SMODERN dosahují nejoptimálnějšího poměru nákladů na pořízení, provoz, servis a údržbu.

 

 

 

Vytápění hotelů, penzionů a ubytoven, výhody a srovnání

 

Infrapanely S MODERN vykurovanie hotelov a penzionov výhody a porovnanie
 

Jak vybrat nejvhodnější vytápění pro váš hotel či penzion, případně jiná ubytovací zařízení, jako je ubytovna apod.? Rozhodněte se na základě pečlivého výběru podle vašich preferencí. Pokud hledáte levné a energeticky úsporné topení hotelu či penzionu, přečtěte si více o výhodách sálavého vytápění infrapanely.

K výběru tání je třeba přistupovat komplexně a pečlivě zvážit všechny aspekty výběru. Tání hotelu či penzionu tvorí největší položku v rozpočtu ubytovacího zařízení a topná sezóna je zpravidla delší než 190 dní. Důležité jsou tedy jak celkové náklady, tak tepelná pohoda a působení tání na naše zdraví a zejména ke spokojenosti klientů včetně možnosti jednoduché regulace, ale i dohledu nad nastavenými teplotami klientů.

 

Výhody infratopení na vytápění hotelu, penzionu, ubytovny

 

 • Přesně regulovatelné topení infrapanely v každém pokoji, možnost napojení infratopení na PC a možnost on-line přehledu a nastavení teploty, případně napojit na rezervační systém.
 • Teplo vzniká okamžitě a beze ztrát. Infrapanely mění elektřinu na teplo se 100% účinností.
 • Infrapanely vysoušejí zdivo, nevíří prach, příznivě působí na tepelnou pohodu osob.
 • Infratopení lze umístit i na strop a tím uspořit prostorovou náročnost infrapanelů.
 • Přesný odečet spotřeby infrapanelů SMODERN. Možnost přesného rozúčtování nákladů.
 • Dlouhá životnost infratopení bez servisních zásahů.
 • Krátká doba realizace topení infrapanely. Rychlý přehled o pořizovacích a ročních provozních nákladech získáte pouhým vyplněním našeho on-line formuláře.

 

Náklady na pořízení vytápění hotelu, penzionu a ubytovny

 

Při volbě topení hotelu, penzionu, ubytovny je třeba plánovat systém vytápění s ohledem na možnosti stavby ze které je hotel, penzion či ubytovna postavena, jaké jsou možnosti přestavby a rekonstrukce vytápění.

 

 • Komín k vytápění hotelu, penzionu a ubytovny
  Pořízení komína je nutné k plynovému topení, k vytápění dřevem nebo uhlím. Volbou plynového vytápění musíte zajistit normou odpovídající odkouření. U starších staveb je třeba komín vyfrézovat na odpovídající průměr a komín vyvložkovat. Náklady mohou dosahovat i tisíce eur. Při vytápění bytů infrapanely SMODERN žádný komín NEPOTŘEBUJETE.
 • Přívody elektrické energie pro vytápění hotelů, penzionů a ubytoven
  Každý topný systém vyžaduje realizaci přívodu elektrické energie. Pro plyn musíte zajistit přípojku do budovy, rozvod plynu do kotelny či jednotlivých apartmánů a bytů. Pokud je již plyn přiveden, je třeba provést revizi plynu která je nutná každý rok. Náklady dosahují několika set eur. Elektrické topení nový přívod elektřiny nevyžaduje, jen někdy je potřeba zajistit změnu tarifu na DD5. Změna tarifu Vám zajistí levnější elektrickou energii pro celý objekt včetně případných kuchyňských prostor, společenských atd.. Úspora nákladů může dosáhnout až 35% a v ročních nákladech je tato úspora ve stovkách eur, které se započítávají do celkové úspory infra vytápění čili topení infrapanely. Návratnost investice pořízení infra vytápění infrapanely pro hotely, penziony a ubytovny dosahuje 3-5 let.
 • Technické prostory pro vytápění hotelu, penzionu a ubytovny
  V případě pořízení plynového topení, topení na tuhá paliva atd., je nutné budovat technickou místnost, stoupačky pro nákladní a prostor zabírající technologie. Infrapanely SMODERN žádné technické místnosti NEPOTŘEBUJÍ.
 • Rozvody tepla pro vytápění hotelu, penzionu a ubytovny
  Jednotlivé topné systémy vyžadují různé způsoby rozvodů tepla. Zpravidla jsou realizovány radiátory a rozvodem trubek po budově. Rozvody vyžadují bourací práce a značný zásah do konstrukce hotelu, penzionu, ubytovny a samozřejmě vyšších nákladů na realizaci. Rozvody elektřiny pro infrapanely SMODERN jsou rychle realizovatelné a cena realizace je minimální. Pro každou místnost jeden přívod elektřiny a regulátoru – termostatu. Infrapanely SMODERN jsou nejrychleji realizovatelným zdrojem tepla s nejnižšími provozními náklady. Infrapanely lze snadno regulovat také centrálním řízením nebo jiného bodu s přístupem na internet.
 • Samotný zdroj tepla pro vytápění hotelu, penzionu a ubytovny elektřinou
  Důležitou položkou nákladů je pořízení samotného zdroje tepla pro vytápění hotelů či penzionů. Náklady na pořízení lze snadno získat oslovením firem specializujících se na dodávky a montáž topení pro náročné prostory hotelů a penzionů. Náklady na topný systém snadno získáte po vyplnění on-line formuláře zdarma. Pro menší rozsah stavby, nicméně projekty typu vytápění hotelů, penzionů či ubytoven vždy připravujeme až po prvním osobním setkání, kdy od Vás získáme veškeré informace.

 

Součtem všech těchto dílčích nákladů získáte cenu pořízení topení vašeho hotelu, penzionu a ubytovny.

Výběr nejvhodnějšího vytápění tímto nekončí. Dalšími položkami jsou: náklady na provoz vytápění hotelu, penzionu či ubytovny a náklady na servis a údržbu topného systému.

 

Náklady na provoz elektrického topení hotelu, penzionu a ubytovny

 

Provozní náklady vytápění hotelů a penzionů by měly zohledňovat:

 • typ stavby hotelu, penzionu, ubytovny
 • velikost jednotlivých místností
 • typ zdiva stavby
 • typ a velikost oken
 • nadmořskou výšku umístění hotelu, penzionu
 • požadovanou teplotu v pokojích i nebytových prostorách

Kvalitní dodavatel vytápění od vás tyto informace musí požadovat před dokončením finálního návrhu. Pokud si tyto informace nevyžádá, jedná se o první prohřešek profesionálního přístupu ke klientům. Základní představu o provozních nákladech vytápění hotelu, penzionu, ubytovny získáte jednoduchým vyplněním on-line formuláře, kde nám nahrajte kompletní projektovou dokumentaci.

 

Náklady na servis a údržbu topení hotelů, penzionů a ubytoven

 

Důležitou nákladovou položkou jsou náklady na servis a údržbu topení hotelu, penzionu či ubytovny. Plynové topení, topení elektrokotlem apod. vyžaduje pravidelný servis nutný z důvodu opotřebování mechanických součástí – čerpadel, ventilů, elektroniky, spojů teplovodních trubek a dalších součástí. Pravidelným nákladem je povinná revize plynových kotlů a normám odpovídající vyvložkovaný komín. Při volbě topení do vašeho prostoru si nechejte prodejcem předložit ceny nejčastěji opravovaných částí a zpracujte si plán oprav na cca 15-20 let. To je zpravidla nejdelší plánovaná životnost běžného topení vašeho bytu.

Vytápění s infrapanely SMODERN jsou náklady na servis a údržbu prakticky nulové. Aktivní částí je termostat, který je levný a výměna probíhá zpravidla jednou za cca 10 let. Kvalita infrapanelů SMODERN vám zaručuje dlouhodobý provoz vytápění bez oprav.

Pokud investujete čas a energii na vytvoření seriózního porovnání nákladů na pořízení, provoz, servis a údržbu, budete mít jistotu, že infrapanely jsou nejvýhodnější a nejlevnější vytápění hotelů, penzionů či ubytoven.

Infrapanely SMODERN dosahují nejoptimálnějšího poměru nákladů na pořízení, provoz, servis a údržbu.

Důležitá je také tepelná pohoda, která vašim klientům bude vyhovovat a budou se k vám vždy rádi vracet.

 

 

Vytápění kanceláří a nebytových prostor

 

Infrapanely S MODERN - lacné vykurovanie infrapanely pre kancelárie a nebytové priestory
 

Vytápění kanceláří a nebytových prostor je důležitou nákladovou položkou v rozpočtu společnosti. Často je přehlížena, ale právě zde lze ušetřit až 50% nákladů na vytápění. Vysvětlíme Vám, jak lze snížit náklady na vytápění pro kanceláře a nebytové prostory snadno a jednoduše infrapanely SMODERN.

Vybíráte-li levné vytápění do kanceláře a nebytového prostoru je třeba se zamyslet nad jejich využíváním. Kanceláře jsou zpravidla využívány v pravidelných intervalech a v čase přesně dané. Kanceláře jsou vybaveny technikou, která je také zdrojem tepla, ale vzniklé teplo je nerovnoměrně v prostoru vytvářeno.

Výhody infratopení pro vytápění kanceláří a nebytových prostor

 

 • Přesně regulovatelné topení infrapanely v každém pokoji, možnost napojení infratopení na PC a možnost on-line přehledu a nastavení teploty, případně napojit na rezervační systém.
 • Teplo vzniká okamžitě a beze ztrát. Infrapanely mění elektřinu na teplo se 100% účinností.
 • Infrapanely vysoušejí zdivo, nevíří prach, příznivě působí na tepelnou pohodu osob.
 • Infrapanely lze umístit a směřovat přesně na pracoviště, tepelné pohody je dosaženo i při nižších teplotách vzduchu v místnosti.
 • Infra vytápění lze umístit také na strop a ohřívat pouze vybrané zóny a průměrná teplota v hale může být nižší.
 • Přesný odečet spotřeby infrapanelů SMODERN. Možnost přesného rozúčtování nákladů.
 • Dlouhá životnost infra vytápění bez servisních zásahů.
 • Krátká doba realizace topení infrapanely. Rychlý přehled o pořizovacích a ročních provozních nákladech získáte pouhým vyplněním našeho on-line formuláře.

 

Náklady na pořízení vytápění kanceláří a nebytových prostor

 

Při volbě vytápění kanceláří a nebytových ploch je třeba si předem určit, jak jsou konstrukčně řešeny a jak je budova kde se kancelář nachází postavena, jaké jsou možnosti přestavby a rekonstrukce topení.

 • Komín k vytápění hotelu, penzionu a ubytovny
  Pořízení komína je nutné k plynovému topení, k vytápění dřevem nebo uhlím. Volbou plynového vytápění musíte zajistit normou odpovídající odkouření. U starších staveb je třeba komín vyfrézovat na odpovídající průměr a komín vyvložkovat. Náklady mohou dosahovat i tisíce eur. Při vytápění bytů infrapanely SMODERN žádný komín NEPOTŘEBUJETE.
 • Přívody elektrické energie pro vytápění kanceláří a nebytových prostor
  Každý topný systém vyžaduje realizaci přívodu elektrické energie. Pro plyn musíte zajistit přípojku do budovy, rozvod plynu do kotelny či jednotlivých apartmánů a bytů. Pokud je již plyn přiveden, je třeba provést revizi plynu která je nutná každý rok. Náklady dosahují několika set eur. Elektrické topení nový přívod elektřiny nevyžaduje, jen někdy je potřeba zajistit změnu tarifu na DD5. Změna tarifu Vám zajistí levnější elektrickou energii pro celý objekt včetně případných kuchyňských prostor, společenských atd.. Úspora nákladů může dosáhnout až 35% a v ročních nákladech je tato úspora ve stovkách eur, které se započítávají do celkové úspory infratopení neboli topení infrapanely. Návratnost investice pořízení infravytápění infrapanely pro kanceláře a nebytové prostory dosahuje 3-5 let.
 • Technické prostory pro vytápění kanceláře a nebytového prostoru
  V případě pořízení plynového topení, topení na tuhá paliva atd., je nutné budovat technickou místnost, stoupačky pro nákladní a prostor zabírající technologie. Infrapanely S MODERN žádné technické místnosti NEPOTŘEBUJÍ.
 • Rozvody tepla pro vytápění kanceláří a nebytových prostor
  Jednotlivé topné systémy vyžadují různé způsoby rozvodů tepla. Zpravidla jsou realizovány radiátory a rozvodem trubek po budově. Rozvody vyžadují bourací práce a značný zásah do konstrukce kanceláře a nebytového prostoru a samozřejmě vyšší náklady na realizaci. Rozvody elektřiny pro infrapanely SMODERN jsou rychle realizovatelné a cena realizace je minimální. Pro každou místnost jeden přívod elektřiny a regulátoru – termostatu. Infrapanely SMODERN jsou nejrychleji realizovatelným zdrojem tepla s nejnižšími provozními náklady. Infrapanely lze snadno regulovat také centrálním řízením nebo jiného bodu s přístupem na internet.
 • Samotný zdroj tepla pro vytápění kanceláří a nebytových prostor
  Důležitou položkou nákladů je pořízení samotného zdroje tepla pro vytápění hotelů či penzionů. Náklady na pořízení lze snadno získat oslovením firem specializujících se na dodávky a montáž topení pro prostory kanceláře či nebytových prostor. Náklady na topný systém snadno získáte po vyplnění on-line formuláře zdarma.

 

Součtem všech těchto dílčích nákladů získáte cenu pořízení topení vaší kanceláře či nebytového prostoru.

Výběr nejvhodnějšího vytápění tímto nekončí. Dalšími položkami jsou: náklady na provoz vytápění kanceláří a nebytových prostor a náklady na servis a údržbu topného systému.

 

Náklady na provoz elektrického topení kanceláře a nebytového prostoru

 

Provozní náklady vytápění kanceláří a nebytových prostor by měly zohledňovat:

 • typ stavby ve které se kancelář či nebytový prostor nachází
 • velikost jednotlivých místností
 • typ, materiál a tloušťka zdiva stavby
 • typ a velikost oken
 • nadmořskou výšku, lokalitu
 • požadovanou teplotu v prostorách

Kvalitní dodavatel vytápění od vás tyto informace musí požadovat před dokončením finálního návrhu. Pokud si tyto informace nevyžádá, jedná se o první prohřešek profesionálního přístupu ke klientům. Základní představu o provozních nákladech vytápění kanceláře a nebytového prostoru získáte jednoduchým vyplněním on-line formuláře, kde nám nahrajte kompletní projektovou dokumentaci.

 

Náklady na servis a údržbu topení kanceláře a nebytových prostor

 

Důležitou nákladovou položkou jsou náklady na servis a údržbu topení kanceláře a nebytového prostoru. Plynové topení, topení elektrokotlem apod. vyžaduje pravidelný servis nutný z důvodu opotřebování mechanických součástí – čerpadel, ventilů, elektroniky, spojů teplovodních trubek a dalších součástí. Pravidelným nákladem je povinná revize plynových kotlů a normám odpovídající vyvložkovaný komín. Při volbě topení do vašeho prostoru si nechejte prodejcem předložit ceny nejčastěji opravovaných částí a zpracujte si plán oprav na cca 15-20 let. To je zpravidla nejdelší plánovaná životnost běžného topení vašeho bytu.

Vytápění bytů s infrapanely SMODERN jsou náklady na servis a údržbu prakticky nulové. Aktivní částí je termostat, který je levný a výměna probíhá zpravidla jednou za cca 10 let. Kvalita infrapanelů SMODERN vám zaručuje dlouhodobý provoz vytápění bytu bez oprav.

Pokud investujete čas a energii na vytvoření seriózního porovnání nákladů na pořízení, provoz, servis a údržbu, budete mít jistotu, že infrapanely jsou nejvýhodnější a nejlevnější vytápění kanceláře či nebytového prostoru.

Infrapanely SMODERN dosahují nejoptimálnějšího poměru nákladů na pořízení, provoz, servis a údržbu.

Nezapomínejte na tepelnou pohodu, která Vašim zaměstnancům zpříjemní pobyt v kanceláři a zlepší jejich pracovní výkonnost a sníží riziko onemocnění.

Vytvořeno systémem www.webareal.cz

MTZjYzE